foto1
Kraków - Sukiennice
foto1
Lwów - Wzgórza Wuleckie
foto1
Kraków - widok Wawelu od strony Wisły
foto1
Lwów - widok z Kopca Unii Lubelskiej
foto1
Lwów - panorama
Aleksander Szumański, rocznik 1931. Urodzony we Lwowie. Ojciec docent medycyny zamordowany przez hitlerowców w akcji Nachtigall we Lwowie, matka filolog polski. Debiut wierszem w 1941 roku w Radiu Lwów. Ukończony Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Dyplom mgr inż. budownictwa lądowego. Dziennikarz, publicysta światowej prasy polonijnej, zatrudniony w chicagowskim "Kurierze Codziennym". Czytaj więcej

Aleksander Szumanski

Lwowianin czasowo mieszkający w Krakowie

POSTKOMUNA W PRAWIE I SPRAWIEDLIWOŚCI!!

MAGDALENA OGÓREK LADY KURSKIEGO I MILLERA

Od kandydatki SLD do obrończyni PiS. Magdalena Ogórek robi oszałamiającą karierę w TVP i to jeszcze nie koniec.

Magdalena Ogórek, była kandydatka SLD na prezydenta, robi zawrotną karierę w TVP. Jako "lewicowa publicystka" bardziej skupia się na krytykowaniu opozycji i mainstreamowych mediów, niż na promowaniu lewicowych ideałów. Dla obozu władzy taka "nawrócona" na PiS postać jest na wagę złota.

Magdalena Ogórek i Jacek Łęski występowali  w programie "Studio Polska". Teraz  "Lady PiS" zniknęła z tego podłego programu, ale nadal postkomuna reprezentuje medialnie PiS!!!

W sobotę Magdalena Ogórek zadebiutowała w roli prowadzącej "Po dwudziestej" To połączenie "Sprawy dla reportera" i polsatowskiego "Państwa w państwie". Wcześniej program prowadził duet Maciej Pawlicki - Katarzyna Matuszewska, ale odsunięto ich po tym, jak Pawlicki spreparował informację o zatrzymaniu "posła Nowoczesnej Ryszarda P. za szpiegostwo na rzecz Rosji". Ponadto Lady PiS nie nadaje się zupełnie do audycji wokalnych, a to z prostej przyczyny, iż nie posiada dykcji. Jej gdanie telewizyjne to zwykle nie zrozumiałe seplenienie amatorki. W telewizji najlepiej wypada w objęciach komucha Leszka Millera!!! Sis!!!

NOWA ROLA OGÓREK

Pierwszy odcinek programu pod nowym dowództwem był poświęcony komornikom, pełen "trudnych i dramatycznych historii" (jak zapowiadała Ogórek). Schemat standardowy: kilka osób, które miały pecha trafić na nieuczciwych komorników, a także kilkoro przedstawicieli zawodu, którzy służyli za kozły ofiarne. Bo wiadomo, że historia pani Bożeny bardziej podziała na świadomość widzów, niż 8 milionów spraw, które przeprowadzono bez komplikacji.

Magdalena Ogórek w roli prowadzącej starała się pokazać jako stojąca po stronie obywateli. Dokładnie tak, jak w kampanii wyborczej w 2015 roku. Zresztą kilkakrotnie odwoływała się do niej w trakcie programu, choć nie wspominając, z ramienia jakiej partii startowała. Ten fakt pominął też współprowadzący z nią  Jacek Łęski, który na początku powiedział, że Ogórek "to osoba, której nie trzeba przedstawiać".

PUBLICYSTKA Z NIZIN

Rzeczywiście, widzowie TVP coraz lepiej znają Magdalenę Ogórek. Po klęsce kosztownej kampanii wyborczej straciła jakąkolwiek szansę na karierę polityczną. Zajęła się więc odszukiwaniem zabytków sztuki sakralnej, a jej ustalenia ukazywały się w "Do Rzeczy".

Była kandydatka do najwyższego urzędu w państwie zaczęła się też pojawiać w TVP w roli komentatorki. Choć startowała z ramienia SLD, nie krytykowała prawicowego rządu PiS, ale raczej skupiała się na podszczypywaniu opozycji. Wizyty były więc coraz częstsze, a prawicowe media coraz bardziej ekstatycznie je relacjonowały.

Bo partie polityczne i sympatyzujące z nimi media uwielbiają nawróconych. Stąd w mediach krytycznych wobec PiS często można spotkać Romana Giertycha czy Michała Kamińskiego, a w mediach związanych z rządzącymi od czasu do czasu pojawia się Magdalena Ogórek czy Aleksandra Jakubowska (pomimo ciążących na niej prawomocnych wyroków, m.in. za korupcję i prowadzenie w stanie nietrzeźwości).

Być może dlatego Jakubowska musi się zadowolić wideoblogiem na YouTube, a Ogórek robi karierę w TVP. Bo po wielu wizytach w charakterze gościa, zaczęła się pojawiać na antenie jako gospodarz. Dołączyła do zespołu "W tyle wizji", odpowiedzi TVP na "Szkło kontaktowe".

 Ogórek prowadzi programy m.in. z Łukaszem Warzecha, czy też do cna skompromitowanym Rafałem Ziemkiewiczem, który oczernił odzyskanie przez Polskę niepodległości podcierając sobie dupę Pierwszym Marszałkiem Polski Jozefem Piłsudskim, który 11 listopada 1918 roku stał sie Bohaterem Narodowym odzyskując niepodległość Polski, wydając antypolska książkę.

Ogórek angaż w programie dostała kilka tygodni po tym, jak ostro skrytykowała Czarny Protest. Kilkadziesiąt tysięcy osób nazwała "komitetem wzajemnej adoracji". Milcząca w kampanii wyborczej kandydatka, po jej zakończeniu skupiła się na sztuce. Nawet gdy zaczęła pojawiać się w TVP INFO i komentować sprawy polityczne, jej twitterowa aktywność ograniczała się do udostępniania reprodukcji dzieł sztuki i filmiku z koncertu Nickelback.

Z czasem Ogórek zmieniała profil aktywności, a przede wszystkim jej skalę. "Publicystka" intensywnie dyskutuje z internautami, polemizuje z krytykami (zarówno swoimi, jak i z krytykami Dobrej Zmiany), a przede wszystkim recenzuje politycznych i ideowych przeciwników PiS.

Kiedy aparat medialny obrał sobie na cel konstytucjonalistę prof. Marka Chmaja, Ogórek wyjęła z archiwów wywiad, w którym prawnik przyznaje, że "nigdy nie było mu po drodze z PiS". Z kolei gdy skrytykował ją Tomasz Lis, napisała na niego skargę do centrali koncernu Ringer Axel Springer, do którego należy "Newsweek Polska". Ostro uderza też w Adama Michnika, choć jego aktywność publicystyczna jest dzisiaj szczątkowa.

Ogórek doskonale wyczuwa, w które nuty trzeba uderzyć, by podziałać na widzów TVP i sympatyków Dobrej Zmiany. A to oznacza, że nie tylko może być pewna swojego miejsca na antenie, ale wręcz może liczyć na poszerzenie zakresu swojej obecności w mediach narodowych. Jej debiut w "Studiu Polska" obejrzało ponad 650 tysięcy widzów, co według TVP jest jednym z najlepszych wyników programów od początku roku.

"Polski Szaniec" już dawno ostrzegał PiS przed 'dziennikarstwem" Ogórek

https://wiadomosci.wp.pl/od-kandydatki-sld-do-obronczyni-pis-magdalena-ogorek-robi-oszalamiajaca-kariere-w-tvp-i-to-jeszcze-nie-koniec-6090728460846209a