foto1
Kraków - Sukiennice
foto1
Lwów - Wzgórza Wuleckie
foto1
Kraków - widok Wawelu od strony Wisły
foto1
Lwów - widok z Kopca Unii Lubelskiej
foto1
Lwów - panorama
Aleksander Szumański, rocznik 1931. Urodzony we Lwowie. Ojciec docent medycyny zamordowany przez hitlerowców w akcji Nachtigall we Lwowie, matka filolog polski. Debiut wierszem w 1941 roku w Radiu Lwów. Ukończony Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej. Dyplom mgr inż. budownictwa lądowego. Dziennikarz, publicysta światowej prasy polonijnej, zatrudniony w chicagowskim "Kurierze Codziennym". Czytaj więcej

Aleksander Szumanski

Lwowianin czasowo mieszkający w Krakowie

Drugi tom podręcznika do HiT Roszkowskiego. Jest Tusk z Putinem i Jan Paweł  II jako leitmotiv

SMOLEŃSK 2010 - A WIĘC JEDNAK ZAMACH
NA PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ LECHA KACZYŃSKIEGO

BYŁY OFICER MOSADU INFORMUJE -  "WIDZIAŁEM DOKUMENTY W SPRAWIE SMOLEŃSKA.
ZA TYM STOI ROSJA"


 
opublikowano: 30 października 2015 · aktualizacja: 30 października 2015 "kontrowersje.net
 
Wyniki badań Jorgensena są poprawne. W Smoleńsku doszło do trzech wybuchów — mówił TV Republika prof. Wiesław Binienda. Jego ostatnie badania potwierdzają wcześniejsze tezy naukowców zajmujących się Smoleńskiem.

Wnioski zespołu parlamentarnego są jasne: brzoza nie miała nic wspólnego z przyczynami zamachu w Smoleńsku, zaś rządowy tupolew został rozerwany przez eksplozje w powietrzu, co potwierdzł Cezary Gmyz w znalezionych śladach środków wybuchowych - za co sostał wyrzuciny z "Rzeczpospolitej".

Z tymi tezami, doniesieniami i wynikami badań prof. Wiesława Biniendy  koresponduje  wywiad z tygodnika „wSieci”.

Witold Gadowski rozmawiał z byłym oficerem Mosadu Juval’em Aviv’em.

Aviv informuje w rozmowie o szczegółach swojej pracy dla Mosadu i przyznaje, że zna sprawę zamachu w Smoleńsku.

Zapoznałem się ze szczegółami tej sprawy. Czytałem tajne dokumenty na temat katastrofy smoleńskiej — informuje Aviv.

Pytany o jakiej dokumentacji mówi, precyzuje: "Dokumenty tajnych służb Izraela, USA, Wielkiej Brytanii i Interpolu.

Wskazuje, że po tej lekturze nie ma wątpliwości: „za tą katastrofą stoi Rosja”. Jestem przekonany, że odpowiedzialność Rosji za katastrofę samolotu z prezydentem Kaczyńskim na pokładzie niedługo wyjdzie na jaw— wskazuje Aviv.

TO SZALENIE WAŻNE ŚWIADECTWO

To szalenie ważne świadectwo. Oficer służb, działający w obszarze bezpieczeństwa do dzisiaj, wskazuje, że zna dokumentację wytworzoną w służbach o dużej wiarygodności i mówi jednoznacznie, że w Moskwie trzeba szukać odpowiedzialnych za narodową tragedię Polski.

Trudno o lepsze dopełnienie tez, wygłaszanych przez naukowców, którzy wskazują, że mamy do czynienia z wybuchami w powietrzu.

Ta deklaracja człowieka związanego przez lata ze służbami oznacza, że racje mają ci, którzy od lat już walczą, by w sprawie smoleńskiej przede wszystkim zweryfikować, czy doszło do zamachu.

Człowiek Mosadu sugeruje jednoznacznie, że właśnie z tym mogliśmy mieć do czynienia. To silne potwierdzenie, że to, o co w Polsce trzeba było walczyć ze środowiskiem rządzącym, jest oczywistością.

OFICER MOSADU SIĘ BOI

Jednak i inny fragment wywiadu z Avivem jest zaskakujący. Okazuje się, że oficer Mosadu nie chce mówić, co wie o Smoleńsku, ponieważ się… boi.

To sprawa bardzo polityczna i wrażliwa, nie mogę więcej komentować tego, co powiedziałem. Usłyszał pan jednak już wystarczająco dużo.
Teraz, kiedy intencje Putina stały się jasne, kiedy mamy do czynienia z działaniami Rosji na Ukrainie, w innych miejscach Europy czy w Syrii,wiele rosyjskich ciemnych operacji („dark operations”) wychodzi na światło dzienne — mówi.

I dodaje: Powiedziałem już i tak zbyt dużo.

Strach przed zajmowaniem się Smoleńskiem i mówieniem o tej tragedii jest zaskakujący, biorąc pod uwagę karierę Aviva.

Co działo się w Smoleńsku, jakie i czyje interesy za tym stoją, że mówić o tej sprawie boi się były oficer Mosadu, komandos, płatny zabójca Izraela, który przez lata ścigał i zabijał terrorystów z organizacji Czarny Wrzesień?

Wnioski nasuwają się same…

A w telewzji ogląaliśmy "na metr w głąb" PREMIER POLSKI EWY KOPACZ, dewastację wraku przez sowieckie służby, tajne rozmowy Tuska z Putinem na Westerplatte.
 
Źródła:
 
 autor: Stanisław Żaryn
 
Politolog, dziennikarz i publicysta. Autor wywiadów w miesięczniku "wSieci Historii". Na co dzień pisze dla portalu Stefczyk.info i wPolityce.pl, współpracuje z "Tygodnikiem Solidarność", "wSieci", "wSieci Historii".

Źródła:

http://wpolityce.pl/smolensk/270240-a-wiec-jednak-zamach-byly-oficer-mosadu-informuje-widzialem-dokumenty-ws-smolenska-za-tym-stoi-rosja


Portal kontrowersje.net

 Uuuups ... Błąd 404
Przepraszamy, ale strona, której szukasz nie istnieje.
Ale istniała ..."Matka Kurka" ten tekst spaliła - KOGO SIĘ BOI?